گیربکس های دور بالا High Speed Gearbox(گیربکس کمپرسورها)

نیاز به گیربکس­ های دور بالا عموما در صنایع نیروگاهی پالایشگاهی و پتروشیمی وجود داشته که به دلیل سرعت بالا و ارتعاشات حساس آن از اهمیت خاصی برخوردار است. عملکرد صحیح گیربکس­ های دور بالا به کارکرد تک تک قطعات آن وابسته است. چنانچه یکی از قطعات به درستی کار نکنند عملکرد باقی اجزاء کارایی به دنبال نخواهد داشت. خوشبختانه شرکت آلکان ماشین تکنولوژی طراحی این دسته از گیربکس­ ها را در دست داشته و برای هر یک از اجزاء فرایندهای خاص مربوطه را پیش می­ گیرد.

پوسته: طراحی صحیح پوسته استحکام و صلبیت را به کار می ­افزاید، به حفظ هم­راستایی دقیق چرخدنده ­ها و برینگ ­ها کمک می­ کند و ارتعاشات را به خوبی میرا می­ سازد.

برینگ­ها: برای تحمل بارهای محوری ژورنال برینگ­ های (Journal Bearings) شیاردار با پوشش داخلی Babbitt و روکش­ های آلومینیومی با دقت­ های بالا به کار می­روند.

شفت­ها: ماشینکاری دقیقی بر روی فولاد آلیاژی عملیات حرارتی شده دارای کیفیت بالا صورت می­ گیرد. برای حفظ صلبیت و هم­راستایی دنده­ ها، شفت بزرگتر از اندازه معمول طراحی می­ شود تا جایی که منجر به اضافه بار نگردد.

طراحی چرخدنده: شرکت آلکان ماشین با در دست داشتن پیشرفته­ ترین تکنولوژی موجود اقدام به طراحی، تولید و مونتاژ چرخدنده ­های دور بالا می­کند.

پینیون­ها: بطور یکپارچه با شفت، با عملیات Hobbing و  Finishingدقیق تولید، و در صورت نیاز عملیات سخت­کاری و کربورایز بر روی آن­ها انجام می­ شود.

چرخدنده­ها: فولاد فورج سخت­کاری شده و کربوره سطحی شده با کیفیت دقیق برای آن­ها انتخاب شده و عملیات هاب­زنی و سنگ­زنی دقیق برای رسیدن به عالی ترین دقت بر روی آن انجام می­ شود.

آب­بندها: استفاده از آب­ بندهای آلومینیومی از ایجاد هرگونه نشت در دمای بسیار بالا جلوگیری می­کند.

راندمان: امکان راندمان 98%  با کل ظرفیت، با فرایندهای دقیق ساخت چرخدنده و ایجاد هم­راستایی­ های بسیار دقیق برینگ­ ها امکان­ پذیر است.

فعالیت گسترده شرکت آلکان ماشین در این زمینه نیازهای صنایع کشور را مرتفع ساخته و تولیدات آن کاملا قابل رقابت با مشابه خارجی خود می­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت الکان ماشین می‌باشد
طراحی و اجرا : شرکت پیام آوا پردازش پیام آوا پردازش