بیرینگ ها

بیرینگ ­ها یکی از اجزای مهم ماشین­ آلات صنعتی محسوب می­ شود که دارای تلرانس ­ها و دقت بالایی اند. تمام شفت­ های گیربکس سوار بر یاتاقان­ های غلتشی می شود. برای بهره­ گیری از آن­ها لازم است انتخاب صحیحی در نوع بیرینگ، طراحی و یکپارچه­ سازی آن با اجزاء در تماس، نحوه مونتاژ و دمونتاژ، روانکاری، آب­ بندی و نگهداری آن بکار رود.

  انبار بیرینگ ­ها

برای حفاظت از آلودگی و خوردگی بیرینگ ­ها را در بسته ­بندی اصلی آن­ها انبار کنید. بسته بندی را تنها در زمان مونتاژ باز کنید.

بیرینگ ­ها باید بر روی سطح بزرگتر آن در قفسه قرار گیرند.

بیرینگ­ ها در مدت انبارداری نباید در معرض موارد خورنده همچون گازها، غبار آزاد شده از اسیدها، محلول­ های قلیایی یا بازی و همچنین  نور مستقیم خورشید قرار گیرند.

تحت شرایط استاندارد و با رعایت نکات فوق می­ توان بیرینگ­ ها را تا 5 سال نگهداری کرد.

در صورتی که زمان نگهداری از مدت استاندارد خود تجاوز نمود می­ توان با شرکت سازنده جهت ادامه انبارداری مشورت کرد.

بیرینگ­ های دارای پوشش و یا آب­ بند در طرفین، دارای زمان انبارداری محدودی هستند. گریس موجود در داخل بیرینگ ممکن است باعث بروز انفعالات شیمیایی-فیزیکی گردد.

 روانکاری بیرینگ

هدف اولیه روانکاری بیرینگ ایجاد یک لایه تحت بار برای جداسازی اجزاء بیرینگ در محل تماس رول­ها با پوسته، جهت به حداقل رساندن اصطکاک می ­باشد. همچنین باید بیرینگ را در برابر خوردگی محافظت کرد، در صورت لزوم همچون یک آب­ بند و حین چرخش همچون یک خنک­ کننده عمل کند. به مرور زمان با وارد آمدن تنش های مکانیکی، خواص روانکار از بین می­ رود؛ از این رو تحت شرایط آب­ بندی و محیطی مشخص، انتخاب صحیح روانکار طول عمر آن را مشخص می­ کند.

(عکس متعلق به آلکان ماشین نمی باشد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت الکان ماشین می‌باشد
طراحی و اجرا : شرکت پیام آوا پردازش پیام آوا پردازش