جستجو
Filters

پنجمین همایش مهندسی معکوس در صنعت سیمان

پنجشنبه, 05 سپتامبر 2019


 با یاری خداوند متعال و ابتکار شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان "سیدکو" پنجمین همایش مهندسی معکوس در  محل کارخانه آلکان ماشین واقع در جاده ملارد کرج –سرآسیاب – خیابان دانش شرقی – پلاک 114 در مورخه 10/06/98 برگزار شد

در این همایش تیم اساتید برجسته دانشگاههای امیرکبیر بهمراه رئیس محترم دانشکده مکانیک و دانشگاه شریف و هئیت مدیره محترم شرکت سیدکو بهمراه مدیران و کارشناسان کارخانجات تحت پوشش و مدیریت و پرسنل دفتر فنی مهندسی و سرپرست واحدها حضور داشتند.

براساس برنامه ریزی بعداز تلاوت آیاتی از قرآن مجید و سرود جمهوری اسلامی و خوش آمدگوئی از طریق مدیرعامل شرکت آلکان ماشین مهندس "جمشید فخرآذری" جناب آقای دکتر حقیقی به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری و توسعه سیمان سیدکو در رابطه با مهندسی معکوس و اهمیت خود اتکائی به صنایع داخلی و قطع وابستگی ها و مقابله با تحریم ها سخنان قابل توجهی بیان نمودند و از طریق رئیس دانشکده مکانیک دانشگاه امیرکبیر جناب آقای دکتر نورآذر در همین رابطه نیز مطالب مفیدی عنوان گردید. و آقای دکتر خواجه زاده پیرامون ارتباط صنعت با دانشگاه و قرارداد منعقد شده فی مابین شرکت سیدکو و دانشگاه بحث مفصلی نمودند. بعداز طریق دکتر شاهرخی مسئول ارتباط صنعت با دانشگاه از دانشگاه صنعتی شریف مراتب مهمی را عنوان نمودند که نهایت مفید و مورد توجه شرکت کننده گان در همایش قرار گرفت.

درخصوص همایش فوق مدیرعامل شرکت آلکان ماشین اظهار داشت خوشبختانه صنعت قوای محرکه ساخت انواع گیربکسهای صنعتی جهت صنایع کانی غیرفلزی و کارخانجات فولاد، نیروگاه، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و صنایع دریائی در این مجموعه با خلاقیت و پشت کار و دارا بودن امکانات به روز دنیا و تیم مهندسی تحصیلکرده و پرسنل با تجربه با راهکارهای نوین با بهره گیری آخرین نرم افزارها و رعایت استانداردهای مهندسی دنیا توانسته گام های موفق و موثر و متعدد برای کاهش خرید از خارج و خودکفائی و آثار تحریم در صنعت کشور بردارد.

ایشان همچنین افزودند در طی 40 سال فعالیت خود همواره ارتباط خود با دانشگاه را حفظ نموده که با ابتکار شرکت سیدکو همکاری ها بیشتر و بیشتر نیز خواهد شد. از نتایج مثبت آثار مهندسی معکوس استقلال و خودکفایی کشور، انتقال تکنولوژی و صرفه جوئی در هزینه و زمان خواهد بود.

همایش با بازدید شرکت کننده گان از دفتر مهندسی شرکت آلکان ماشین و از سالن های تولید و نمایشگاه دست آوردها و تولیدات شرکت آلکان ماشین برای کارخانجات سیمان و سایر صنایع کشور ادامه داشت و بعداز نماز و صرف نهار جناب آقای دکتر عبداله استاد بزرگوار از دانشگاه امیرکبیر پیرامون مهندسی معکوس و ارتباط صنعت با دانشگاه و از  علاقمندی و حمایت شخص مدیر عامل شرکت آلکان ماشین مهندس جمشید فخرآذری از صنعت و دانشگاه اظهار لطف فرمودند که مورد تأئید و توجه حاضرین قرار گرفت همایش در ساعت 3 بعدازظهر با سرود همیشه جاوید ایران به پایان رسید.

 

ارسال